מסע בפטגוניה וארץ האש (27 ימים) 16-20/1/2018 - 20/12/17

ראשי >טיולים בהדרכתי

מסע בפטגוניה וארץ האש 27 ימים

בהדרכת : מוטי בלושטיין

תאריך הטיול:16-20/01/2018 - 20/12/17

צ'ילה, ארגנטינה (אפשרות המשך לברזיל - 31 ימים)

אזור האגמים, הקראטרה אוסטראל, ארץ הקרחונים,

כולל מסע אל הקרחון סאן רפאל ארץ האש בואנוס איירס

אפשרות המשך לאיגואסו וריו

דרום אמריקה היא ללא ספק, אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר בעולם. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל- 6,000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות וקרחונים אדירים הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.

פטגוניה, מקום יפיפה ובתול שהכינוי "סוף העולם" הוא חלק בלתי נפרד ממנו. לפטגוניה יש קסם מיוחד שמשך את גדולי מגלי עולם בעקבותיו. מאגלן חיפש את המיצר הנכסף, דארווין פגש תושבים מוזרים, פרנסיס דרייק הגיע לקצה היבשת והרשימה עוד ארוכה מכדי להכיל את כולם. במשך מאות בשנים נחשבה פטגוניה למרוחקת וצחיחה מכדי להצדיק התיישבות או השקעה כלכלית. גם כיום עם גילוי הנפט והמחצבים הרבים, חיים בפטגוניה עשרות אלפי אנשים בלבד, למרות ששיטחה כשליש משטחן של צ'ילה וארגנטינה גם יחד. בגלל תנאי האקלים הקשה השורר בפטגוניה והתנאים הגיאוגרפים מרעה הצאן הוא עדיין התעשייה העיקרית. חוות ענק, המשתרעות על שטחים של אלפי קילומטרים (!) מרובעים בהם רועים מיליוני בעלי חיים.

בטיול שלנו נשלב בין הנופים הקסומים של, פטגוניה ו"ארץ האש", בין הערים הקולוניאליות היפות בואנוס איירס וברילוצ'ה. נתחיל באזור האגמים, פוקון הצ'יליאנית וברילוצה ממלכת השוקולד הארגנטינאית, משם נתחיל לרדת בנסיעה דרומה אל "הקארטרה אוסטראל" (Caratera Austral) מהדרכים הקסומות המבודדות בעולם, בדרך נראה אגמים כחולים,, נהרות קרח לבנים,

מעיינות מים חמים, מפרצים, מצוקים לחופי האוקיינוס, חיות וציפורי ים נדירות: כלבי ים, דולפינים, אלבטרוסים, קונדורים ועוד. בימים הבאים נצא לביקור בקרחון הגדול פריטו מורנו (Perito Moreno) מהקרחונים הבודדים עלי אדמות שעדיין מתקדמים ולא נסוגים. משם נחצה את הגבול לצ'ילה אלל שמורת הטבע “טורס דה פיינה" (Torres Del Paine), המאופיינת בתצורות סלעים מרתקות, בקרחונים תלויים, במפלים ובהרבה טבע ובעלי חיים. השמורה נחשבת אחד מפלאי עולם. לא נפסח על אנשי פטגוניה, איכרי פאמפס חייכנים שבכל הזדמנות יבקשו לארח אותנו ויעשו זאת בלבביות ובחדווה יוצאת דופן. את הביקור בדרום נסיים בארץ האש, "סוף העולם...", בעיר אושואיה על שלל האטרציות שהיא מציעה. עוד לפני שנחזור לארץ תהייה לנו הזדמנות לטעום מעיר הבירה בואנוס איירס, שם נטעם סטייק בקר עסיסי ונהנה ממופע טנגו מרהיב וכמובן נשוטט בין השכונות המיוחדות והתוססות של "פאריס של דרא"מ.

המעוניינים יוכלו להמשיך לביקור במפלי האיגואסו, על גבול ארגנטינה-ברזיל, מהמראות המופלאים בעולם. כמובן שלא נוותר על שייט בסירות מהירות מתחת למפלים. נסיים את הטיול בריו דה ז'ינרו - ברזיל, ארץ הסמבה והלמבאדה. זוהי הארץ החמישית בגודלה בעולם וכור היתוך מופלא לבני אדם מכל קצות תבל וממגוון תרבויות: שחורים שהובאו מאפריקה, אינדיאנים ילידי היבשת האמריקאית, אירופאים שהיגרו מכל ארצות העולם הישן. הודות למורשת עתיקה, מוסיקה, שמחת חיים וגאווה לאומית נוצרה כאן תרבות ייחודית ברזילאית. ריו דה ז'נירו, ללא ספק מהיפות בערי תבל, עיר ציורית הבנויה על חוף האוקיאנוס כשמעליה מתנשאים צוקי גרניט גבוהים ויערות למרגלותיהם. הביקור בדרום אמריקה הוא חווית חיים אפילו להרפתקנים שראו כבר הכול...

תוכנית הטיול

ימים 1-2/ ת"א – סנטיאגו דה צ'ילה

נצא בטיסה טרנס אטלנטית מת"א לסנטיאגו דה צ'ילה (דרך יעד ביניים) נחיתה בסטיאגו בשעות הבוקר. לאחר שנעבור את ביקורת המכס והדרכונים, נעבור לטרמינל הפנים ארצי, ונצא בטיסת המשך לעיירה טמוקו (Temuco) הנמצאת בלב אזור האגמים של צ'ילה. עם ההגעה (בהתאם לשעה) נצא לסיור בעיר האינדיאנית. תושבי העיר ברובם שריד לאינדיאנים בני שבט המאפוצ'ו שמהווים רוב תושביה. העיר נמצאת במחוז אראוקניה (Araucania) בלב התרבות האינדיאנית הנושאת אותו שם, שנהרסה למדי על ידי הספרדים וההתמכרות לטיפה המרה. את מה שנשאר מהתרבות המרתקת ניתן לראות בשווקים, בטוטם שמתנשא מעל העיר, ברודיאו או בחוות החקלאיות בסביבה. לאחר נצא בנסיעה (כשעתיים) לעיירה פוקון הממוקמת על שפת אגם וייאריקה. לאחר שנתמקם במלון. נצא להסתובב בעיר וננסה לספוג מעט מהאווירה השובבה שבה ומהנוף המקסים שמסביב. לינה פוקון. כולל ארוחת ערב.

פוקון (Pucon) היא עיירת נופש ציורית וקסומה, הממוקמת על שפת אגם וייאריקה. העיירה הקטנה (8,000 תושבים) חיה ונושמת את הר הגעש הגבוה שנמצא מעליה, את ההר המושלג ניתן לראות מכל מקום. העיירה מרכזת את כל הפעילויות והאטרקציות באזור: רפטינג, אופני הרים, טיפוס הרים, סוסים, סקי, טרקים, רכיבה על סוסים, דייג ועוד'.

יום 3/ פוקון והסביבה

בבוקר נצא לתצפית על הר הגעש הפעיל וייאריקה. ההר התפרץ לאחרונה בשנת 1,984 ואיים למחוק ולהרוס את העיירה פוקון כולה. נטפס ברכבל, אל נקודת תצפית מההר. משם נשקף נוף מדהים (בראות טובה) של אזור האגמים הצ'ילאני. בהמשך נצא לביקור בשמורת הטבע הורקוהיו (Huerquehue). שמורת הטבע נמצאת דרום מזרחית לפוקון. שטחה עומד על יותר מ- 20,000 דונם של טבע פראי: מפלים, אגמים, יערות גשם, ונופים מדהימים. בתוך הפארק יש עשרות סוגי ציפורים נזכיר רק את הקונדור הדרום אמריקאי ואת הנקרים הגדולים בעולם. הדרך הטובה ביותר לבקר בשמורה הוא סיור רגלי בתוך יער הגשם בין האגמים המדהימים החבויים בו. לינה פוקון.

יום 4/ פוקון – חציית האנדים – סאן חונין דה לוס אנדס

יום ארוך לפנינו, בבוקר נסיעה לעיירה קורארוי (Curarrehue). נמשיך לטפס במעלה הרי האנדים עד מפגש הגבול עם ארגנטינה (1,207 מטרים) מעבר מלל (Malal). לאחר מעבר הגבול הראשון נמשיך עוד כמה קילומטרים עד אגם טרומן (Truman), הנמצא למרגלות הר לנין הגבוה. נרד מפארק האגמים לנין (Lenin) שהוא ללא ספק מהיפים והמיוחדים בארגנטינה לעבר העיירות הציוריות סאן מרטין (San Martin de Los Andes) וסאן חונין דה לוס אנדס (San Junin de Los Andes). העיירות השלוות בנויות בסגנון אלפיני שוויצרי, עם בתי עץ חביבים הפזורים בין הרחובות. לינה בסאן חונין.

יום 5/ דרך שבעת האגמים – ברילוצ'ה - שוויץ של ארגנטינה ואזור האגמים

בבוקר נצא לדרך שבעת האגמים המפורסמת. הדרך מהיפות ביותר בעולם עוברת בתוך שמורת נאוול הואפי, בין שבעה אגמים מופלאים, כל אגם מאופיין בצבע אחר כשהפסגות הגעשיות המושלגות של רכס האנדים מתנשא מעליהם. לקראת ערב נגיע לעיירת השוקולדים ברילוצ'ה (Bariloche). את היומיים הבאים נבלה בטיולים בסביבה. לינה ברילוצ'ה.

יום 6/ ברילוצ'ה והאיזור

ברילוצ'ה (Bariloche), המכונה גם עיירת השוקולדים. נמצאת באחד מהאזורים היפים בארגנטינה, איזור ירוק עד, מלא באגמים, נהרות ופסגות הרים מושלגות. רוב תושבי האזור הם מהגרים גרמנים הגרים בעיירות קטנות וירוקות, בבתי עץ ציוריים הנותנים לאזור חזות שוויצרית. בשעות אחר הצהרייםם נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה, נבקר ביאו יאו (Llao Llao) וביער האדום (יער שיחי הארג'אן), שנראה כאילו הוא לקוח מיער האגדות של במבי. היער המיוחד ממוקם על שפת אגם הופי הגדול. בהמשך נטפס אל הר קמפניירו (כולל רכבל), לתצפית מיוחדת על האזור, ממרומי ההר נשקף נוף פנוראמי מרהיב של כל אגם נהואל הואפי ורכס האנדים שמעליו. לינה בברילוצ'ה.

יום 7/ ברילוצ'ה - חציית האנדים – אגם כל הקדושים – פוארטו מונט

בבוקר נעזוב את ברילוצ'ה נחצה את רכס האנדים בחזרה לצ'ילה (מעבר ההרים פיהו Puyehue 1,306 מטרים). ניסע למרגלות הר הגעש המושלג אוסורנו (Osorno), בהמשך נטפס אל שמורת מפלי פטרואה (Petrohue) ואל אגם כל הקדושים המפורסם. לקראת ערב, נגיע אל העיירה פוארטו מונט.

פורטו מונט היא עיר שנוסדה ע"י מהגרים גרמנים ומשמשת כמרכז לחקלאות ודייג של הערים הסמוכות. רבים מ- 100,000 תושביה מתפרנסים מהים מהשירותים והמסחר שהם נותנים לאנשי האזור. העיר למעשה תוחמת את הרצף ההתיישבותי של צ'ילה, שכן מדרום לה משתרעים מאות קילומטרים של ארכיפלגו כמעט בלתי מיושב. כעיר נמל טיפוסית מפורסמת פורטו-מונט במאכלי הים המיוחדים שלה. אפילו אכלני דגים אניני טעם יופתעו לנוכח השפע והיחוד של מסעדות הדגים בעיר. תושבי פורטו-מונט חייכניים ומסבירי פנים. תורמים לאווירה הנינוחה שבעיר נוף פסטורלי, בתי עץ קטנים, מרחבי הים שמסביב ושוק קטן ותוסס הנמצא סמוך לנמל. בשוק נוכל למצוא עבודות יד מקומיות (ארטסניה) בעיקר סוודרים העשויים צמר אלפקה איכותי.כמו כן מעניינת תופעת הגיאות והשפל במקום, בהותירה את ספינות הדיג רובצות בשלווה על קרקעית הנמל הלחה.

לינה פוארטו מונט.

יום 8/ פוארטו מונט – הפלגה לצ'ייטן

בבוקר נצא מפורטו מונט אל נמל המעבורות, נעלה על מעבורת ונצא בהפלגה לצ'ייטן. השייט עובר בין הפיורדים לאורך החוף המפורץ הנושק שלשפת האוקיאנוס. אם יתמזל מזלנו לאורך נתיב ההפלגה נוכל לראות דולפינים, פינגווינים וציפורי מים נדירות. את הלילה נעשה באזור הכפרי של העיירה צ'ייטן.

יום 9/ הקראטרה אוסטראל – קרחון פורטוזאלו מורגה

היום נתחיל את מסענו "בקראטרה אוסטראל", זו הדרך הדרומית ביותר ביבשת דרום אמריקה ובעולם כולו ומקשרת בין פורטו-מונט ועד אושוואיה (העיר הדרומית בעולם הנמצאת בארגנטינה). אורכה של "הקרטרה כ- 1,500 קילומטרים! רק ב- 1988 גמרו לכבוש את הדרך, העוברת בין נופים נפלאים, יערות, אגמים, חופי ים, קרחונים ופסגות הרים מושלגות. את ימי הנסיעה הבאים נעביר בין צ'ייטן לעיר קוייקה (Coihaique), שהיא בירת פטגוניה הצ'יליאנית. נצא בדרך נופית מרהיבה ביופייה לחופו של אגם ילצ'ו (Yelcho), בסמוך לאגם נפגוש את הקרחון הראשון "קרחון פורטוזאלו מורגה", נשלב הליכה רגלית לתצפית על הקרחון. משם נמשיך בדרך הקסומה כשבדרך תצפיות נוף מרהיבות וביקורים בכפרים ציוריים עד העיירה פויואפי הממוקמת על שפת פיורד ציורי. לינה פויואפי.

יום 10/ הקראטרה אוסטראל – שמורת הקרחון התלוי – ריו סימפסון – קוייקה

בבוקר נמשיך בדרכנו "בקראטרה" היום נרד דרומה ונעצור לביקור בשמורת "הקרחון התלוי" גוש קרח ענקי התלוי בין שמים וארץ, נשלב הליכות רגליות, ותצפיות על הפסגות הקסומות של שמורת "קלאט". לאחר נמשיך בנסיעה בדרך מרהיבה ביופייה, העוברת בין עיירות קטנות ומיוחדות, אשר רובב תושביהן עוסקים בגידולי בקר וכבשים, או בדייג. לאורך הדרך נעבור במקומות מהיפים בעולם... לקראת ערב, נגיע אל העיירה קוייקה דרך שמורת "ריו סימפסון". לינה בקוייקה.

יום 11/ הקראטרה אוסטראל – הר המבצר – יער המוות - אגם בואנוס איירס

ביום הבא נמשיך בנסיעה לעבר פארק הקרחונים. נראה את "הר המבצר" שמראהו דומה כשתי טיפות מים לטירת סינדרלה מוולט דיסני, נחצה את "יער המוות" עשרות קילומטרים של עצים ערומים שנכחדו עקב מחלה מסתורית- מהמראות המרתקים והקשים של פטגוניה. לקראת סוף יום הנסיעה כשאנו נוסעים לאורך אגם קארארה (Carera) שמימיו צבועים בשלל צבעי הקשת, נגיע לעיירת הרפאים פורטו טרנקילו (Puerto Tranqilo) שם נבלה את הלילה הבא.

יום 12/ אל קרחון סאן רפאל

היום נצא לביקור באחד האתרים המרשימים של המסע כולו. לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר שמורת הטבע של לגונה סאן רפאל. האגם העגול נוצר כתוצאה של הפשרת הקרחון סאן רפאל אשר נמצא בחלקו הצפוני של שדה הקרח של פטגוניה. הקרחון הוא אחד הגדולים והיפים ביותר בשדה הקרח הפטגוני. דרך העפר המובילה אל הקרחון נכבשה לא מזמן, עד לאחרונה המבקרים הבודדים שעשו דרכם אל הקרחון היגיעו בשייט בלבד. בדרכינו אל הקרחון האדיר נחצה את הנהר בשיט קצר ונצא בהליכה קלה לתצפית מרהיבה אל לגונת הקרח והקרחון. במהלך הביקור נצא בשייט זודיאקים בין גושי הקרח הצפים. בערב נשוב ללינה בפורטו טרנקילו.

יום 13/ הקראטרה אוסטראל – מערות השיש – לוס אנטיגוואס

למחרת נצא לשייט קצר אל מערת השיש המרהיבה בשלל צבעים. נמשיך בנסיעה לאורך האגם המרהיב, נחצה את הגבול הצ'יליני בעיירה צ'ילה צ'יקו (Chile Chico) בדרכנו לפטגוניה הארגנטינית המדברית. את הלילה נבלה בלוס אנטיגווס (Los Antiguos), ממוקמת בסמוך למעבר הגבול, על שפת אגם בואנוס איירס.

יום 14/ מדבר פטגוניה ודרך מס 40

יום ארוך במיוחד נשכים בבוקר ליום שיוקדש אל המרחבים המדבריים של פטגוניה הארגנטינאית. עיר "הרפאים" הראשונה שנפגוש תהייה פריטו-מורנו הקרויה על שם חוקר הקרחונים המפורסם הנמצאת לא רחוק ממנה. בפריטו מורנו עדיין נוכל לראות את הגאוצ'וס הזקנים הלבושים בבגדים מסורתיים:: מכנסיים ארוכים ורחבים הנקראים בלאדרוס, עטופים בפונצ'ו ונעולים במגפי עור גבוהים. מפריטו מורנו נשעט במדבר פטגוניה הצחיח בדרך מספר 400 דרך עפר מאובקת שוממת לעבר רכס הפיץ רוי (Piz Roy) בדרך נחלוף על פני חוות מבודדות והתיישבויות רפאים קטנות. פטגוניה הארגנטינאית הוא מהאזורים הלא מיושבים ביותר בדרום אמריקה ובעולם כולו. האזור מאופיין בכמות משקעים קטנה וברוחות חזקות והמקשות על החיים. רוב תושבי פטגוניה הארגנטינאית עוסקים בגידול כבשים. לאורך הנסיעה נראה מיליוני כבשים הרועות במרחבי המדבר האין סופי והחד גוני. נוכל לראות גם חיות וציפורים האופייניים לאזור (יען פטגוניה- נאנדו, דורסים למינם, ארנבות פטגוניות, שועלים אדומים וגמל פטגוניה – הגואנקו). לקראת לילה (שהרי השמש תשקע באזור דרומי זה רק ב 22 נגיע לעיירת התרמילאים אל צ'ייטן ולרכס הפיץ רוי המפורסם שם נבלה את הלילה.

יום 15/ שמורת הפיץ רוי ופארק

בבוקר נתעורר לאחד מהמקומות המרשימים והיפים ביותר בפטגוניה. רכס הפיץ רוי הוא שורה של עמודי גרניט מרשימים, שהגבוה מבינם מתנוסס לגובה של מעל ל – 3,400 מטרים. השמורה מלאה באגמים, קרחונים ופינות חמד. בבוקר השכם נצא ליום סיור בפרק, נצא בהליכה לקרחון לוס 3 (LOS 3), מהקרחון יש תצפית על הר הפיץ רוי הגבוה. לינה אל צ'ייטן.

הערה: את הסיור בפארק ומסלול ההליכה הסופי יקבע המדריך השטח.

יום 16/ שמורת הפיץ רוי – קלפאטה

למחרת נמשיך את הסיור בשמורה המרהיבה, נצא לסיור רגלי נוסף אל קרחון טורה (Torre) נהר קרח היורד בתלילות אל האגם המרהיב שמתחתיו, על באגם, גושי קרח צפים לאחר שיתנפצו מהקרחון. אחה"צ נצא בנסיעה (שעתיים) לעיירה קאלפטה ((Calafate,שם נבלה את הלילה. לינה קאלפטה.

הערה: את הסיור בפארק ומסלול ההליכה הסופי יקבע המדריך השטח.

יום 17/ פארק הקרחונים "לוס גלסיארס"– שיט אל הקרחונים אופסלה ואונלי

בבוקר נצא לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס" שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא... לאחר מכן נפליג ללגונה אונלי (Laguna Onelli), ואם התנאים יאפשרו זאת, נרד לסיור רגלי קצר. אחר הצהריים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס וניסע חזרה לקלפטה. לינה קאלפטה.

יום 18/ פארק הקרחונים – הקרחון הגדול פריטו מורנו - טורס דל פיינה

עם שחר נצא לראות את הקרחון הגדול "פריטו-מורנו" הממוקם בלב "פארק נסיונל דה לוס גלסייארס" על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קלומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדירר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון הוא חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר, זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות.

נמשיך במסענו הרכוב בערבות פטגוניה המדברית. הדרך מאובקת ומתפתלת במעלה ההרים הצחיחים, למעבר הגבול עם צ'ילה, הנמצא סמוך לעירה סרו קסטילו (Cerro Castillo). משם נמשיך בצד הצ'יליני הפורח והמלא ביערות ואגמים, לעבר שמורת טורס דל פיינה (Torres Del Paine) או בתרגוםם מספרדית מגדלי הפיינה, שמורה זו נחשבת לאחת היפות בעולם, שם נבלה את שני הלילות הבאים.

כולל ארוחת ערב בשמורה. לינה בשמורת הפינה.

ימים 19-20/ פארק הקרחונים טורס דל פיינה- פוארטו נטאלס

הפארק הוקם בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים וכאילו מסמלים את הפארק. שלוש פסגות הסלע שהעניקו לרכס את שמו הם "העמוד הדרומי" (Torre Sur) המתנשא לגובה של 2,850 מטרים "העמוד המרכזי (Torre Central) המתנשא לגובה שלל 2,800 מטרים ו"העמוד הצפוני" (Torre Norte) המתנשא לגובה של 2,600 מטרים. אולם הפסגה הגבוהה ביותר בפרק שייכת ל"הר הפיינה הגדול"" שפסגתו מתנשאת לגובה של 3,300 מטרים. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי" (Gray) ששמו על צבעוו האפור. בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, קרקרות, פלמינגו ועוד הרבה ציפוריי מיםם אחרות), הרבה סוגי בעלי חיים שהנפוצים מבניהם הם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה.

מיד לאחר ההרשמה נפרוק את הציוד ונתחיל ביום טיול רגלי לתצפית על הטורסים (עמודי הגרניט). אחת מנקודות התצפית היפות והמרשימות בפארק. לאחר הירידה נבקר במפלי סלטו גרנדה וצ'יקו. למחרת יום סיור רכוב בפארק, משולב בהליכות רגליות קצרות. נבקר באגם פהואה (Pehoe), בנהר הסרנו (Serrano), באגם האפור (Grey) – משם נצא לתצפית על הקרחון הגדול וגושי הקרח הצפים באגם, בלגונה הכחולה (Azul), באגם אמרג'ה (Amarga) ובעוד אתרים ככול שהזמן יותיר לנו. את הלילה האחרון נבלה מחוץ לפארק בעיירה פורטו נטלס, עיירת תרמילאית קסומה הממוקמת על גדות האוקיינוס השקט. כולל ארוחת ערב בשמורה. לינה 1: בשמורת הפינה/ לינה 2 פורטו נטלס.

יום 21/ שמורת הפינגווינים - פונטה ארנס

בבוקר נצא בנסיעה אל העיר הדרומית הגדולה בפטגוניה – פונטה ארנס. בדרך נעצור לביקור בשמורת הפינגווינים של סאנו אוטואי, מושבה של מאות פינגווינים (מסוג מגלאן) המגיעים מדי שנה בחודש נובמבר והאחרונים עוזבים לחופי ברזיל דרך איי פוקלנד, בתחילת חודש מרץ. בהמשך נגיע אל העיר פונטה ארנס בעיר כמאה ושבעים אלף תושבים. העיר שוכנת על שפת מיצר מגלן ובמרוצת השנים הפכה לעיר נמל חשובה. כל הספינות שרצו לחצות אתת יבשת אמריקה ושהיו בדרכם לאנטארקטיקה הצטיידו שם. אולם עם פתיחת תעלת פנמה פחתו מאוד הספינות הפוקדות את הנמל. כיום רק אילו היוצאותת לדייג בים "דרייק" ומפליגות לאנטרקטיקה משתמשות בשירותי הנמל. לאחרונה עם גילוי הנפט באזור תופסת פונטה ארנס תאוצה והופכת לעיר המספקת שירותים לתעשיית הקידוחים והזיקוק בסביבתה. לינה פונטה ארנס.

יום 22/ פונטה ארנס – ארץ האש – אושואיה

יום ארוך במיוחד (כ 10 שעות נסיעה) בבוקר נצא בנסיעה מערבה לאורך תעלת מגלאן הדרך חוצה שלדי אוניות טרופות ועיירות נידחות על קן החוף המרהיב. את התעלה נחצה בסמוך לעיירה פונטה דלגדה. את הגבול נחצה בעיירה סאן סבסטיאן בהמשך נסיעה דרומה לאורך החוף המזרחי אל קצה היבשת! חלקה הצפוני של ארץ האש משובץ גבעות סחופות רוח ומישורים עצומים וחשופים. מקורות המחיה העיקריים באזור הם גידולי צאן ושאיבת נפט. אחר הצהריים נגיע לריו-גרנדה העיר הארגנטינאית הממוקמת בחוף האטלנטי של ארץ האש. ריו גרנדה היא עיר רועים ומרכז זיקוק נפט גדול.. לקראת לילה לאחר נסיעת כביש ארוכה (כ 250 קילומטרים), נגיע לאושואיה – קצה העולם, הזוכה בתואר העיר הדרומית ביותר בעולם. אושואיה היא עיר רומנטית הבנויה על המורדות התלולים הצופים על תעלת ביגל. מסביב לעיר גבעות מוריקות, פסגות מושלגות, מפלי מים ואגמים. את הלילה נבלה באושואיה. כולל ארוחת ערב בלילה הראשון באושואיה.

יום 23/ אושואיה – תעלת ביגל

בבוקר נצא לשייט בתעלת ביגל לעבר מושבות אריות הים ואתרי קינון הפינגווינים, לאחר השייט נמשיך לסייר בעיר כולל מוזיאון בית הכלא המפואר, ובמזח שם נראה מטסים מרשימים של ציפורי ים נדירות (שחפים, חמסנים, שקנאים ועוד). לינה באושואיה.

יום 24/ אושואיה – פארק ארץ האש – בואנוס איירס

את יומנו האחרון במסע בפטגוניה נקדיש לפארק ארץ האש הממוקם בצידו המערבי של האי. שמורה זו הוכרזה בשנת 1,960, וניתן למצוא בה נהרות, אגמים, יערות, קרחונים, וחיות ייחודיות. פארק ארץ הוא שמורה אנדמית, שבה צומחת צמחייה ייחודית לאזור זה בלבד. בטיולנו בשמורה נוכל לצפותת בצמחייה ייחודית זו המכילה פטריות מזנים שונים, שרכים, פריחה ייחודית לצד צמחי מים קסומים. הפארק מפורסם באוכלוסיית הבונים (שיובאו מקנדה והרסו את האיזון האקולוגי באי). נוכל לצפות בפארק המרשים גם ב"מלך הבלתי מעורער של השמורה" – הנקר המגלני, הנחשב לנקר הגדול בעולם.

אחה"צ נעזוב את פטגוניה בטיסה שתביאנו לבואנוס איירס, אחת הערים התוססות והמרתקות ביותר בדרום אמריקה, עם הנחיתה העברה למלון ללינה. לינה בבואנוס איירס.

יום 25/ בואנוס איירס

בואנוס איירס בירת ארגנטינה - אחת מהערים התוססות והמרתקות בדרום אמריקה. העיר מונה כ 9 מיליון תושבים, היא בעלת חזות מערבית ומפותחת. בעיר קניונים, רחובות סואנים, אתרים מהתקופה הקולוניאלית, מסעדות ומוקדי בילוי לילי ועוד. למרות גודלה, בואנוס היא עיר נעימה למדי, יש בה כמהה מהשדרות הרחבות בעולם, ותושביה חמים ומסבירי פנים.

בבוקר יציאה לסיור במרכז העיר. כולל השדרות המרכזיות, פלאזה (כיכר) דה מאיו, בניין הקונגרס, בית העירייה, הבית הורוד קתדראלת מטרופולין ועוד. בהמשך ניסע לשכונה הצבעונית לה בוקה, הממוקמת "בקצה העיר", אחת השכונות המעוצבות והמיוחדות ביותר. בעברה הייתה שכונת עוני וכפר דייגים וכיום היא אחת מהאופנתיות והתוססות בעיר. אחה"צ נצא לביקור במדרחוב המקסים של אבנידה פלורידה. בערב נצא ביחד לארוחת ערב ומופע טנגו.

ימים 26-27/ בואנוס איירס – תל אביב

את הבוקר נתחיל בסיור בבית הקברות לה ריקולטה, ככל הנראה המפורסם ביותר בעולם. בית הקברות קבורים אישים חשובים ומפורסמים אשר קבריהם אותרו במגוון סגנונות שמושכים תיירים רבים מרחבי העולם (בניהם אווה פרון, המכונה אוויטה, רעייתו השנייה של חואן פרון) . לאחר הביקור נמשיך לגן הוורדים המרשים בו מגוון רחב של וורדים ועצים מכל רחבי העולם, תחתיהם יהיה ניתן לעצור למנוחה קלה ולשמוע הסברים על העירר המרתקת. אחר צהריים נמשיך אל טיילת פוארטו מדרו (אזור הנמל הישן) העמוסה בביתי קפה ומסעדות ונמשיך בסיור במרכז העיר. בערב בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה נצא בטיסה מבואנוס איירס (דרך יעד ביניים) לת"א, נחיתה ביום ה- 28.

אפשרות המשך לאיגואסו וריו דה ז'ינרו

יום 26/ בואנוס איירס – איגוואסו (ארגנטינה)

בבוקר נצא בטיסה מבואנוס איירס לאיגוואסו. לאחר הנחיתה נצא לביקור בצד הארגנטינאי של המפלים. נצא לסיור בתוך יער הגשם, נרד לתחתית המפלים ונראה את העוצמה מלמטה, נעלה ל Garganta del Diablo ("לוע השטן") ועוד נקודות תצפית על המפלים ככל שהזמן יספיק לנו. הביקור בצד הארגנטינאי כולל שייט בסירות מהירות אל תחתית המפלים.

מפלי האיגוואסו הם שרשרת המפלים מהגדולות והיפות בעולם. רוחב המפלים מעל לשלושה קילומטרים וגובהם כ- 80 מטרים, לאורך המפלים יש יותר מ- 250 מפלונים ואשדים הנופלים ממרומי השבר הגיאולוגי של נהר האיגואסו. המפלים רחבים ממפלי ויקטוריה וגבוהים ממפלי הניאגרה. בעבר שמשוו המפלים כאתר קבורה הקדוש של שבטי גוארני והפראגוואס. כיום האתר מוכרז כאתר לאומי של אונסקו ונחשב כאחד מהאתרים היפים בעולם. המפלים נמצאים על משולש הגבול ברזיל, ארגנטינה, פרגוואי כשחלקם הגדול הוא בארגנטינה. כדי להתרשם מהמפלים צריך לבקר בשני הצדדים.

יום 27/ מפלי האיגואסו (ברזיל)

בצד הברזילאי נבצע תצפיות מרתקות על המפלים כולל סיורים רגלים קצרים, לאחר מכן אם הזמן יאפשר נצא לסכר איטייפו, אחד הסכרים הגדולים בעולם, לקראת סיום נבקר בפארק הציפורים.

יום 28/ ריו דה ז'נירו

בבוקר נצא בטיסה מאיגואסו לריו דה ז'ינרו. לאחר התמקמות במלון נצא לסיור ראשוני בחוף קופקבנה המפורסם, לינה בריו.

ריו היא אחת הערים היפות והתוססות בעולם, שזכתה לכינוי "העיר המופלאה". היא יושבת לחוף האוקיאנוס האטלנטי, בין צוקי גרניט, יערות טרופיים וחופים יפהפיים. משולבות בה שכונות יפיפיות עם שכונות עוני הפרושות על מדרונות הגבעות. תושבי העיר המכונים "קריוקה", לבביים, חביבים ונהנתנים. למרות העוני וקשיי החיים, כל דבר בעיר נגמר בסמבה. הברזילאים אוהבי מסיבות וריקודים ששיאם הוא, כמובן, הקרנבל.

יום 29/ ריו דה ז'נירו – העיר הקולוניאלית והר הסוכר

בבוקר נצא לסיור עיר במרכז העיר ריו, נעבור בסמבדורו, בקתדראל מטרופולין המתנשאת לגובה אדיר של 80 מטר. נתוודע לרובע סינרלנדיה עם מבניהם ההיסטוריים, נחלוף על פני התיאטרון העירוני בדרכנו לשכונת פלמנגו, הנמצאת בכניסה להר הסוכר, אליו נעלה כמובן בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגה קסומה נוספת פסגת הקורקבדו.

יום 30-31/ ריו דה ז'נירו – ג'יפים אל יער טיג'וקה – ת"א

חצי יום בג'יפים שיוקדש ליער טיג'וקה – היער האורבאני העתיק ביותר בעולם, לפסגת ה"קורקובדו" וביקור בפאוולות בדגש שכונת העוני רוסינייה – אחת המרתקות ביותר בריו: נבקר בבית מקומי, אם התנאים יאפשרו נבקר גם בבית ספר לסמבה ובשוק המקומי בשכונה. בהמשך הסיור בריו נחלוף על פני יער טיג'וקה, היער האורבני הגדול בעולם, בדרכנו אל גבעת הקורקבדו, אחד משבעת פלאי העולם משם נצפה בחופים קופאקבנה, אימפנמה ולבלון, בלגונות, בגנים הבוטאניים ובאצטדיון המרקנה. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה נצא בטיסה מריו דרך יעד ביניים לת"א, נחיתה בארץ ביום ה- 33.

הערה: עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, יתכנו שינויים של הרגע האחרון בלוח הטיסות ובמלונות.

תאריכי יציאה

20 דצמבר – 16/20 ינואר 2018/ בהדרכת מוטי בלושטיין

בהתאם להזמנת טיסות

מחיר הטיול: 7,489$ (מינימום 14 אנשים בקבוצה)

* בין 10-13 מטיילים – תוספת של 189$

תוספת ליחיד בחדר 1,289$ (בחלק מהלילות אין אפשרות לחדר ליחיד).

תוספת לממשיכים לאיגואסו וריו: 1,789$ (כולל מדריך ישראלי/ מקומי בהתאם למספר המטיילים בקב')

* המחיר הוא במזומן בלבד, תנאי תשלום 3 תשלומים (1/3 חודש לפני היציאה, 1/3 כשבוע לפני היציאה, 1/3 חודש אחרי היציאה), נשמח לקבל המחאות, תוספת לתשלום בכרטיסי אשראי 2%.

* הערה מצעד המנצחות: בטיול של 5/2 לאלו הממשיכים לריו דה ז'ינרו, ביום 4/3 יתרחש אירוע סיום הקרנבל "מצעד המנצחות" אירוע של 6 בתי הספר שהובילו בקרנבל ומתחרים על הזכייה וההובלה. כרטיסים לכניסה למצעד המנצחות הכוללים הסעה וליווי של מדריך דרכים נמכרים בנפרד במהלך חודשי דצמבר וינואר השנה. האירוע מתרחש כל הלילה והחזרה למלון תתוזמן במקום אל מול ההסעות של המופע.

* ארגון טיולים לנוסע העצמאי, ביעדים נבחרים בעולם – 5613883 03

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות ת"א – סנטיאגו דה צ'ילה/ ריו – ת"א.

* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לנובמבר 2016).

* תחבורה: מיניבוס תיירים שמותאם לנסיעה בדרכים הצדדיות של פטגוניה.

* בתי מלון מדרגת תיירות טובה/ מלונות כפריים/ בתי אירוח.
* כלכלה: על בסיס ארוחות בוקר בלבד וארוחות נוספות.

* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.

* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.

* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.

* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.

* שתייה בארוחות.

* כניסה למצעד המנצחות (לממשיכים לברזיל).

* הוצאות ושירותים אישיים.

* מיסי נמל ומעברי גבול.

* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 200$, יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%.

תנאי ביטול הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 200$ שלא יוחזרו. מ 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 35% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 4-6 ימים לפני תאריך היציאה יחוייב סכום של 75% מעלות הטיול, מ 3 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100%% מעלות הטיול.

חשוב לציין שבמקרים בהם כרטיסי הטיסה יכרטסו זמן רב לפני מועד היציאה, יחולו דמי ביטול כרטיסי הטיסה על אלה המבטלים כמתחייב מחוקי הביטול של חברות התעופה (יתכן אף מחיר הכרטיס במלואו).

מומלץ כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערות חשובות:

* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.

* המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.

* מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושירותי הקרקע הידועים בחודש נובמבר 2016,

* יתכן ויהיה שינוי במחיר הטיול בעקבות עלית/ ירידת מחירים ושינויי שער דולר/ מטבע מקומי.

*יש להדגיש, להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינויו/או מחדל הקשור בחברת תעופה כלשהי אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "דרכים" והאחריות כולה תהיה על חברות התעופה במקרה זה וכי" דרכים" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

יתרון של דרכים על חברות אחרות

* תוכנית הטיול שלנו ייחודית, מעמיקה ומעניינת, ונבנתה בעזרת צוות המדריכים המיומנים שלנו. אין דרך טובה יותר לראות את פטגוניה - לדעתנו זו תוכנית הטיול הטובה ביותר האפשרית.

* התוכנית שלנו כוללת אל כל הסירים והאתרים, אנחנו מבטיחים לכם ימי טיול מלאים, כולל פעילויות בערבים, ללא זמן חופשי, אנחנו לשירותכם מהבוקר ועד הלילה.

* המלונות שלנו נבחרו בקפידה: חלקם ממוקמים בכפרים הרחוקים ביותר או בערים, כולם נקיים נעימים, מהטובים ביותר (ברוב המקרים) בכל מקום.

* ההדרכה המרתקת, המקצועית והקפדנית של מדריכי "דרכים" יבטיחו לכם טיול בטוח מהנה ומרגש.

מבט לארגנטינה

שטח: המדינה השמינית בגודלה בעולם, כ- 2.78 מיליון קמ"ר, אורכה כ 3800 קילומטרים. אוכלוסייה: כ- 38 מליון, רוב התושבים הם מהגרים אירופאים לשעבר. האינדיאנים הושמדו כליל בשלהי המאה ה 19. בירה: בואנוס איירס. משטר: דמוקרטי. בראש הפרלמנט יושב נשיא. כלכלה: רובב האדמות ורכוש המדינה נמצא בידי מעוט עשיר, הכלכלה, שעברה משבר חמור לפני כמה שנים, מתחזקת. ענפיה העיקריים: יצוא בשר, עורות, צמר, ייןן ומוצרי חקלאות אחרים, חעשיית מזון, תיירות. דת: רוב התושבים נוצרים קתולים, רבים מאמינים בספיריטואליזם, מיעוט פרוטסטנטי (אוונגליסטים,, לותרנים, מורמונים, פנטקוסטלים) מוסלמים ויהודים. שפה: "קסטילינו" (ספרדית בגרסה הדרום אמריקאית) היא השפה הרשמית. מטבע: פסו (Peso) ארגנטינאי. אקלים: כתוצאה מאורכה של המדינה היא מחולקת לכמה אזורים אקלימיים. בצפון, אקלים סוב טרופי לח. באזור בואנוס איירס, האקלים הוא ים-תיכוני עם טמפ' ממוצעת של 28 מעלות. גם באזור האגמים הדרומי יותר שורר אקלים ים-תיכוני, בדרום (פטגוניה וארץ-האש), האקלים סוער וקיצוני, ישנם פחות מ- 60 ימי שמש בשנה. מרבית שטחה צחיח. הטמפ' הממוצעת בקיץ עומדת על 11 מעלות. באזור מנשבות רוחות חזקות וקרות גם בימי קיץ שטופי שמש. לוח זמנים ושעון: ארגנטינה מאחרת 5 שעות אחרי שעון ישראל, כלומר ב- 12:00 בצהרים בישראל, השעה בארגנטינה 07:00 בבוקר.

מבט לצ'ילה

שטח: 900,000 קמ"ר כשהיא נחשבת בין המדינות הארוכות בעולם, באורך של כ- 4500 קילומטרים וברוחב של רק 180 קילומטרים. אוכלוסייה: 12 מליון, כ- 90% מהאוכלוסייה הם תערובת של אינדיאנים ואירופאים ממוצע גרמני, יגוסלבי, צרפתי ויהודי המכונים "מסטיזו" (Mestizo). והשאר אינדיאנים. בירה: סנטיאגו דה צילה. משטר: דמוקרטי. בראש הפרלמנט יושב נשיא. כלכלה: אחוז נכבד מאוכלוסייה חקלאים עובדי אדמה, רובב התעשיות ממוקמות סביב הבירה סנטיאגו, ענף היצוא העיקר הוא נחושת המהווה כ 45% מהתוצר הלאומי, למרות שהמדינה מייבאת כשני שלישש מתצרוכת המזון, היא נחשבת כיצואנית גדולה של פירות, ירקות, בשר ודגים. דת: רוב התושבים נוצרים קתולים, אך יש גם לותרנים, מורמונים,, פנטקוסטלים ויהודים. הטקסים התפילות ועבודת הנצרות משולבת עם מוטיבים ומנהגים אינדיאנים. שפה: "קסטילינו" (הספרדית בגרסה הדרום אמריקאית) היא השפה הרשמית, אולם ישנם עוד ניבים אינדיאנים מדוברים, אנגלית וגרמנית מדוברות בקושי רב בערים הגדולות. מטבע: פז'ו (Peso) צ'ילאני, דולר אחד שווה ערך ל- 400 פז'ו. אקלים: בגלל אורכה של צילה היא מחולקת לכמה אזורים אקלימיים. בצפון, אקלים מדברי. באזור סנטיאגו,, האקלים הוא ים-תיכוני עם טמפ' ממוצעת של 28 מעלות. גם באזור האגמים הדרומי יותר שורר אקלים ים-תיכוני, בדרום (פטגוניה וארץ-האש), שורר אקלים סוער וקיצוני, ישנם פחות מ- 60 ימי שמש בשנה ועם כ- 150 ימי גשם. הטמפ' הממוצעת בקיץ עומדת על 11 מעלות. באזור מנשבות רוחות חזקות וקרות אפילו בימי קיץ שטופי שמש. לוח זמנים ושעון: צ'ילה נמצאת כ- 4 שעות ממערב לקו גרינג', כלומר ב- 12:00 בצהרים בישראל, השעה בצ'ילה 18:00 בערב.

מבט לברזיל

שטח: המדינה החמישית בגודלה בעולם, 8.5 מיליון קמ"ר, היא גובלת בכל אחת מארצות דרום אמריקה פרט לצ'ילה ואקוודור. אוכלוסייה: כ- 180 מליון, עם גידול אוכלוסיה מהמהירים בעולם. רוב התושבים הם תערובת של מהגרים אירופאים לשעבר ממוצא פורטוגזי עם אפריקאים. האינדיאנים הושמדוו כמעט כליל. האוכלוסייה כיום מורכבת מכ-170 קבוצות אתניות שונות. בירה: ברזיליה. משטר: דמוקרטי. בראש הפרלמנט יושב נשיא. כלכלה: רובב האדמות ורכוש המדינה נמצא בידי מעוט עשיר. הכלכלה שהיתה בעבר כושלת מנסה להשתקם. ענפיה העיקרים: יצוא קפה, סוכר, סויה, בשר בקר,, עצים, אבני חן, מתכות יקרות. יש תעשיה רצינית, כולל תעשיית מטוסים ונשק. תיירות. דת: רוב התושבים נוצרים קתולים, אבל רבים סוגדים לרוחות ופולחנים אפריקאים. מיעוט פרוטסטנטי, מוסלמי ויהודי. שפה: פורטוגלית. רוב התושבים לא מבינים אנגלית. מטבע: ריאל. אקלים: סוב טרופי לח, רובב הגשמים יורדים באגן האמזונס. לוח זמנים ושעון: מרבית ברזיל נמצאת מאחרת אחרי שעון ישראל בחמש שעות, כלומר ב- 12:00 בצהרים בישראל, השעה בברזיל 07:00 בבוקר.

ספרות יפה

מדף הספרים הישראלי עשיר בספרות ספרדית מתורגמת. לא נוכל למנות כאן את כולם, אבל נזכיר כמה מהמשוררים והסופרים הגדולים: פאבלו נרודה, גבריאל גרסיה מארקס, איזבל איינדה, ז'ורז'ה אמאדו, חורחה לואיס בורחס, מריו ווארגאס יוסה, ארנסטו סאבטו.

אשרת כניסה

נוסעים בעלי דרכון ישראלי לא נדרשים באשרת תיור לצ'ילה, ארגנטינה וברזיל. יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות חצי שנה מיום ההגעה לקניה וכן כי יש בו לפחות עמוד אחד ריק. בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

ביטוח

חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את ביטוח המטיילים באמצעות חברת "דרכים".

בריאות וחיסונים

חובת כל נוסע ליידע את מארגני המסע ומוביליו על בעיה רפואי כל שהיא, אם יש כזו. במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל האפשר את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש לגשת להתייעצות עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הביקור המתוכנן במדינה. המרפאות המומלצות: ת"א, משרד הבריאות - רח' הארבעה טל: 5634728 03, מרכז בריאות למטייל – דיזנגוף סנטר, קומה ג', טל: 5259459 03, י-ם, מעוז, מרפאה למטייל – בן יהודה 26, טל: 6252350 02, חיפה, מרכז בריאות למטייל- קניון לב המפרץ קומה 2, טל: 8492886 04. כ"ס, מרפאה למטייל - בית חולים מאיר, טל: 7481231 09, ב"ש, מרפאה למטייל, בי"ח סורוקה, טל: 6403199 08.

מידע כללי

המסע מתוכנן היטב, בשל היכרותנו המעמיקה והניסיון שצברנו בדרום אמריקה אולם עלינו לצפות להפתעות ואף תקלות בלתי צפויות, בשל גורמים שלא תלויים בנו ואשר יש בהם כדי לגרום לשנויים במסע או לפגיעה ברמת השירותים המובטחת. בפטגוניה רמת השירותים לתייר אינה גבוהה, ואינה אמינה, כמו זו המוכרת לנו מארה"ב או מאירופה ויש לקחת עובדה זו בחשבון. אנא, קבלו זאת ברוח טובה. בהומור ובסבלנות וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחוויות המסע. אנו מצדנו נעשה הכל כדי שהמסע יהיה מוצלח, אך במקביל נשמור לנו את הזכות, לבצע שינויים במסלול בהתאם למצב בשטח.

תקציר סיורים ואתרים

לנוחיותכם, פרוט של הסיורים והאתרים הנבחרים בטיול. יש לקחת בחשבון כי יתכנו שינויים בסיורים, בהתאם ללוח הזמנים של הטיסות ושיקול המדריך בשטח.

צ'ילה:

פוקון: סיור בעיר, הר הגעש וילה ריקה כולל עליה ברכבל, ביקור בפארק הוארקאווה, רחצה בטרמס (מעיינות מים חמים), חציית הגבול לארגנטינה במעבר טרומן. אגם כל הקדושים, מפלי הפטרואה, פורטו מונט, שייט מעבורת לצ'ייטן.

ארגנטינה:

דרך שבעת האגמים: פארק לנין ואגם טרומן, העיירות סאן חונין וסאן מרטין דה לוס אנדס, פארק נאוהל ואפי ודרך 7 האגמים.

ברילוצ'ה: סיור עיר כולל השוקולדים. סיור ביער יאו-יאו, רכבל להר קמפנירו.

צ'ילה:

הקראטרה אוסטראל (הדרך הדרומית בעולם): צ'ייטן, קרחון ילצ'ו, שמורת הקרחון התלוי, העיירה פורטו סיסנס, שמורת ריו סימפסון, העיר קויאייקה, סרו קסטילו, פורטו טרנקילו, שייט למערות השיש, אגם קררה, צ'ילה צ'יקו, קרחון ולגונה סאן רפאל

ארגנטינה:

דרך 40 (מדבר פטגוניה): לוס אנטיגוס, עיר המדבר פריטו מורנו, האסטנסיות (חוות פטגוניה), טרס לגוס.

פיץ רוי: העיירה אל צ'ייטן, הליכה לקרחונים של סרו פיץ רוי, הליכה לקרחונים של סרו טורה.

קלאפטה: סיור ושייט אל הקרחון המתנפץ פריטו מורנו, יום שייט לקרחונים אופסלה ואונלי.

צ'ילה:

פארק טורס דל פיינה: יום הליכה אל הטורסים, סיור פנורמי בשמורה כולל לגונה אזול, לגונה אמרג'ה, קרחון גרי, סלטו גרנדה וסלטו צ'יקו, ריו סרנו ועוד (בהתאם ללוח הזמנים).

פורטו נטלס/ פונטה ארנס: פורטו נטלס סיור עיר, שמורת הפינגווינים של סאנו אוטואי, העיר פונטה ארנס ותעלת מגלן.

ארץ האש: חציית תעלת מגלן (מעבורת).

ארגנטינה:

ארץ האש: אושואיה, סיור עיר, פארק ארץ האש, שייט בתעלת ביגל.

בואנוס איירס: סיור בעיר, שכונת לה בוקה, לה ריקולטה, שדרת דה מאיו, מופע טנגו משולב בארוחת ערב.

מפלי האיגוואסו: שיט בסירות מהירות אל לתחתית המפלים בצד הארגנטינאי, סיור בשמורה.

אפשרות המשך:

ברזיל:

מפלי האיגוואסו: לינה בצד הברזילאי, סיור רגלי ותצפית על המפלים, סכר אטיפו, פארק הציפורים. מופע פולקלור ברזילאי ססגוני.

ריו דה ז'נירו: חופי קופקבנה ואיפנימה, סיור עיר קולוניאלי, עלייה בקרונית להר הסוכר, בקור ברובע האומנויות וסנטה טרזה. בילוי בשווקים, ג'יפים אל הר קורקבדו, ויער טיז'וקה, סיור פאוולות.


ציוד מומלץ לטיול גיאוגרפי

* מזוודה/ צ'ימידן – 120 ליטר, לציוד האישי, תאוכסן בתא המטען של הרכב המלווה. הערה: חברות התעופה מגבילות את גודל ומשקל המטען המותר להטסה, התעדכנו במשרד "דרכים".

* תרמיל גב קטן- לטיולים קצרים ולסיורים, בהם עוזבים את הרכבים.

* חולצות ארוכות וקצרות.

* מכנסיים ארוכים וקצרים.

* בגד ים.

* כובע נגד שמש - מומלץ כובע רחב שוליים או כובע מצחייה עם כיסוי לעורף נגד שמש.

* משקפי שמש.

* מעיל גשם/ רוח - במהלך השהות יש אפשרות לגשם.

* כובע וכפפות לקור – לדרום...

* סווצ'ר/ סודר - מומלץ להביא פליס מחמם מאוד, אטום למים, קל, נעים, ומתייבש במהירות, אולם סודרים מחממים אחרים בהחלט יספקו.

* נעלי הליכה – נעלי הליכה גבוהות, נוחות וקלות.

* נעליים חלופיות – סנדלים או זוג נעליים חלופיות.

* לבנים, לבוש תחתון וגרביים – בכמות מספקת לכל ימי הטיול, ישנה אפשרות לכביסה.

* כלי רחצה.

* עזרה ראשונה - לצרכים אישיים: קרם הגנה נגד שיזוף, קרם גוף, שפתון, קוצץ ציפורניים, פלסטרים, טבליות וכו'. מומלץ לקחת חומרים דוחי יתושים וכן משחה המשמשת למריחה לאחר עקיצות וגירודים. אם אתם נוטלים תרופות באופן סדיר, קחו כמות מספקת לכל ימי הטיול!

* עזרה שנייה - חוט ומחט וכמה כפתורים לתיקון.

* פינוקים, דברים טעימים וספר קריאה – תמיד מעלים את המורל.

* כף חשמלית, קנקן חימום, קפה/ תה וסוכר – לשתייה חמה בחדר המלון.

* ציוד צילום - לא לשכוח לקחת זיכרונות בכמות מספקת.

מצפים לראותכם אתנו בדרום אמריקה.

צוות דרכים.

"דרכים Travel" בית הלל 16 ת"א, טל': 5613883 03 פקס: 5615424 03

בקרו אותנו באתר האינטרנט שלנו: www.drahim.co.il